მთავარისიახლეებიპოლიტიკათამარ ჩუგოშვილისთვის ის, რაც გუშინ რუსთაველზე ხდებოდა თურმე ცირკია
თამარ ჩუგოშვილისთვის ის, რაც გუშინ რუსთაველზე ხდებოდა თურმე ცირკია
,, ის, რაც გუშინ ხდებოდა ქალაქში, მათ შორის, სახალხო დამცველის შეურაცხყოფაც, სრულიად მიუღებელია და მიხარია, რომ პასუხისმგებლობა დაეკისრათ შესაბამის პირებს",- განაცხადა პარლამენტის ვიცე-სპიკერმა თამარ ჩუგოშვილმ თამარ  ჩუგოშვილმა.
დეპუტატი არასერიოზულად მიიჩნევს კითხვას იმის შესახებ, უნდა შეხვდეს თუ არა პრემიერ-მინისტრი ზაზა სარალიძესთან ერთად აქციაზე მდგომ პოლიტიკოსებსაც.
"როდესაც პარტიები ამბობენ, მოვდივართ პრემიერთან, რომ მოველაპარაკოთ მისი გადადგომის პირობებზეო, ეს უკვე ყველაფრის მიღმა არის. ასეთ დროს თუ გგონიათ, რომ პრემიერი უნდა ადგეს და ამ ადამიანებს სერიოზულად დაელაპარაკოს, ვერ დაელაპარაკება, იმიტომ რომ, მაშინ იმ ხალხის მხრიდანაც სერიოზული დამოკიდებულება უნდა იყოს",- განაცხადა ჩუგოშვილმა.
პარლამენტის ვიცე-სპიკერის შეფასებით, ზოგადად რაც ბოლო დღეებში ქალაქში მიმდინარეობდა, არ იყო კარგი საყურებელი, მათ შორის, რაც ვაკის პარკში ხდებოდა. ეს იყო ცირკი''
"ადამიანური ტრაგედიის მიმართ ყველანი სოლიდარულები ვართ. დანარჩენი, რა ფორმებიც მიიღო ქალაქში საპროტესტო აქციებმა, მე მგონი, არავის მოგვწონს. მე ამას ვამბობ არა   პირველ დღეს გამართულ აქციაზე, არამედ იმაზე, რა ფორმებიც მიიღო ყიველივე ამან გუშინ.  – განაცხადა თამარ ჩუგოშვილმა