მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილი: როგორც კი დოკუმენტები მექნება, დაუყოვნებლივ ჩავალ საქართველოში და ჩემს ხალხს...
მიხეილ სააკაშვილი: როგორც კი დოკუმენტები მექნება, დაუყოვნებლივ ჩავალ საქართველოში და ჩემს ხალხს თავისუფლებისთვის ბრძოლაში გვერდით დავუდგები”
პრეზიდენტმა  მიხეილ სააკაშვილმა, რომელიც  ი ამ ეტაპზე პოლონეთში იმყოფება ადგილობრივი მაუწყებლობის ეთერში განაცხადა, რომ, როგორც კი შესაძლებლობა ექნება, მაშინვე გაემგზავრება საქართველოში.
"საქართველოში იმისიც კი ეშინიათ, რომ მათ ციხეში ვიჯდე, ხოლო როცა ხელისუფლებას იმ ადამიანის ეშინია, რომელსაც ციხე ემუქრება, ეს იმას ნიშნავს, რომ ისინი მართლები არ არიან, ეს იმას ნიშნავს, რომ ქართველ ხალხში მე ძლიერი პოზიცია მიჭირავს.
ახლა პირიქით, კი არ ვემალები მართლმსაჯულებას, ვეუბნები, მოვალ-მეთქი, მაგრამ მეუბნებიან – არა, არა, დარჩი სადაც ხარო. უბრალოდ ამ ეტაპზე არანაირი დოკუმენტი არ მაქვს, რომ საქართველოში წავიდე და როგორც კი მექნება, არ დავაყოვნებ, წავალ და ჩემს ხალხს თავისუფლებისთვის ბრძოლაში გვერდით დავუდგები" – აცხადებს სააკაშვილი.