მთავარისიახლეებისაზოგადოებამალხაზ მაჩალიკაშვილი საპროტესტო აქციებს აანონსებს
მალხაზ მაჩალიკაშვილი საპროტესტო აქციებს აანონსებს
რამაზანის დასრულების შემდეგ მე ვაპირებ აქციებს, – ამის შესახებ პანკისის ხეობაში ჩატარებული სპეცოპერაციის დროს მოკლული თემირლან მაჩალიკაშვილის მამამ მალხაზ მაჩალიკაშვილმა გუშინ პარლამენტთან განაცხადა.
მისი თქმით, საკუთარი სიმართლის დასამტკიცებლად ქართველი ხალხის გვერდში დგომის იმედი აქვს. "მთელი პასუხისმგებლობით ვაცხადებ, რომ მთლიანად პანკისის ხეობა და ქისტი მოსახლეობა ქართველი ერის გვერდში იქნება. როგორც ავრცელებენ ინფორმაციას, პანკისის ხეობაში ტერორისტებს არ ზრდიან. იქ ვაჟკაცებს ზრდიან. პირველივე დღიდან, რაც ზაზამ დამირეკა და ჩემსავით გამწარებული იყო, სიტყვა მივეცი, რომ მის გვერდით ვიდგებოდი. ამას შევასრულებ.
ჩვენთან ამჟამად რამადანია. მთელი დღე უჭმელები ვართ, მაგრამ მაინც თქვენთან ვართ. ამის დასრულების შემდეგ აქციები უნდა დამეანონსებინა. ამას მნიშვნელობა არ აქვს პოლიტიკური იქნება თუ არაპოლიტიკური. მთავარია გვერდში დგომა", – განაცხადა მალხაზ მაჩალიკაშვილმა.