მთავარისიახლეებისაზოგადოება"ჯგუშიას განცხადებები ემსახურება ახალგაზრდებში მუხტის ჩაკვლას, რაც არ მოხდება"- თენგიზ გუშიას განცხადებას...
“ჯგუშიას განცხადებები ემსახურება ახალგაზრდებში მუხტის ჩაკვლას, რაც არ მოხდება”- თენგიზ გუშიას განცხადებას აქციის ორგანიზატორებმა უპასუხეს [Video]
თენგიზ ჯგუშიას ბრალდებებს გუშინდელი აქციის ორგანიზატორებმა უპასუხეს. ემზო კვარაცხელიას თქმით, თავიდანვე იყო ახალგაზრდების მოთხოვნა, რომ აქცია ყოფილიყო აპოლიტიკური და მიკროფონთან არც ერთი პარტიის წარმომადგენელი არ უნდა მისულიყო.“ეს არის პროტესი იმ ძალადობრივი სისტემის წინააღმდეგ, რომელიც არც დღეს დაწყებულა და არც გუშინ, არამედ წლებია ასე გრძელდება.იქ გუშინ იდგნენ ახალგაზრდები, რომლებიც გულწრფელად აპროტექტებდნენ ამ სისტემას და აქ ჩვენ არ გვჭირდება კოლექტიური ჯგუშიები. ჯგუშია თავად არის მოძალადე და მის დირექტივებს ჩვენ აქ ვერ მივიღებთ. მას უნდა თავისი განცხადებებით ჩაკლას ახაგაზრდებში მუხტი, მაგრამ ეს არ მოხდება, ყველამ იცის ზუგდიდში ვინ არის გუშია“- განაცხადა „თანასწორობის მოძრაობის“ ზუგდიდის ოფისის ხელმძღვანელმა ემზო კვარაცხელიამ. ჯგუშიას განცხადებას აქციის მიზნების დისკრედიტაციად აფასებს „საერთაშორისო გამჭვირვალობა- საქართველოს“ ზუგდიდის ორგანიზაციის კოორდინატორი არჩილ თოდუა, მისი თქმით, ჯგუშიას ასეთი განცხადებები წარმოადგენს რუსულ ნარატივს.