მთავარისიახლეებისაზოგადოებანუ მომკლავ! აღსრულდეს სამართლიანობა!- ამ ლოზუნგით დღეს ზუგდიდში სოლიდარობის აქცია გაიმართება
ნუ მომკლავ! აღსრულდეს სამართლიანობა!- ამ ლოზუნგით დღეს ზუგდიდში სოლიდარობის აქცია გაიმართება
არასამთავრობო და სამოქალაქო სექტორი სოლიდარიბის აქციას დღეს ზუგდიდში 15:00 საათზე გამართავს. "ზუგდიდის ცენტრალურ ბულვარში ვიკრიბებით და კიდევ ერთხელ ვუცხადებთ სოლიდარობას იმ ოჯახებს, რომლებიც დღემდე ამაოდ ეძებენ სამართლიანობას. გამოდით ყველანი! ეს უნდა იყოს, ყოველგვარი ვიწრო პარტიული კლიშეებისაგან თავისუფალი აქცია სადაც თავის სიტყვას იტყვის მოქალაქე! მხოლოდ ირაკლი შოთაძის გადადგომა არ არის გამოსავალი, გამოსავალია სისტემურად პრობლემური საგამოძიებო სისტემის დანგრევა, რომელიც თითქმის 15 წელია ვერ ახერხებს მნიშვნელოვანი საქმეების გამოძიებას, რომელიც 15 წელია ხელმძღვანელობს შერჩევითი სამართლის პრინციპით და ხელს აფარებს დამნაშავეებს. სამართლიანობა უნდა აღსრულდეს, სისტემა უნდა დაინგრეს და გაიწმინდოს დამნაშავეებისაგან, ძალაუფლება ჩვენშია, მოქალაქეებში და დავანახოთ იგი ხელისუფლებას!"- აცხადებენ აქციის მონაწილეები.
ზაზა სარალიძის მხარდასაჭერი აქცია გუშინ მთელი საქართველოს მასშტაბით გაიმართა.