მთავარისიახლეებისაზოგადოება"ნუ მომკლავ!" - ზაზა სარალიძის მხარდასაჭერი აქცია დღეს ზუგდიდშიც გაიმართება
“ნუ მომკლავ!” – ზაზა სარალიძის მხარდასაჭერი აქცია დღეს ზუგდიდშიც გაიმართება
აქცია სახელწოდებით „ნუ მომკლავ“ ზუგდიდში 18:00 საათზე გაიმართება. აქციის მონაწილეები ხორავას ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობის საქმის სამართლიანი გამოძიებას მოითხოვენ. პროკურატურა დეკემბრიდან იძიებს ბოლო დროის ერთ-ერთი ყველაზე გახმაურებული მკვლელობის ფაქტს. თბილისში. ხორავას ქუჩაზე ორი მოზარდი 2017 წლის პირველ დეკემბერს დაჭრეს. ერთი მოზარდი საავადმყოფოში მიყვანამდე დაიღუპა, მეორე კი, ექიმების მცდელობისა და რამდენიმე ოპერაციის ჩატარების მიუხედავად, 2 დეკემბერს, საავადმყოფოში გარდაიცვალა. მკვლელობის საქმეზე მოსამართლემ გადაწყვეტილება გამოიტანა.
მოსამართლემ ერთი ბრალდებული დავით სარალიძესთან მიმართებაში, ხოლო მეორე ლევან დადუნაშვილთან მიმართებაში გაამართლა.
მოსამართლის გადაწყვეტილებით ერთი ბრალდებული, რომელსაც ბრალი ედებოდა მხოლოდ დავით სარალიძი მკვლელობაში გამართლდა წარდგენილ ბრალდებაში.
მეორე მოზარდი, გამართლდა ლევან დადუნაშვილის მკვლელობაში დავით სარალიძის ნაწილში კი მოსამართლემ გადაუკვალიფიცირა ბრალი და მას მსჯავრს დაადებენ განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის.
აქცია სოციალური ქსელის მეშვეობით დაიგეგმა.