მთავარისიახლეებიპოლიტიკაივანიშვილი დამთავრებულია უკვე შემოდგომაზე.ახლა ჩემი ძირითადი თავსატეხია,რათა მან შემოდგომამდე არ დაამთავროს საქართველო....-...
ივანიშვილი დამთავრებულია უკვე შემოდგომაზე.ახლა ჩემი ძირითადი თავსატეხია,რათა მან შემოდგომამდე არ დაამთავროს საქართველო….- მიხეილ სააკაშვილი
საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი IRI-ის კვლევის შედეგებს ეხმაურება. მიხეილ სააკაშვილის თქმით, ივანიშვილი ხელისუფლება შემოდგომაზე დამთავრდება, ამის მანიშნებელია ის, რომ კვლევის შედეგების თანახმად ოპოზიციამ გადაუსწრო ქართულ ოცნებას:„მიუხედავად ოლიგარქის ყველა ხრიკისა,ამერიკელების კვლევებში ოპოზიციამ,რომლის ძირითადი ბირთვია ჩემი პარტია,გადაუსწრო ოცნებას.ივანიშვილი დამთავრებულია უკვე შემოდგომაზე.ახლა ჩემი ძირითადი თავსატეხია,რათა მან შემოდგომამდე არ დაამთავროს საქართველო….ამას ის მალაპარაკებს,რომ გამოკითხვებში პრაქტიკულად ,ყველა ჩემს მიერ შექმნილი სახელმწიფო ინსტიტუტი,რომელიც ბოლო დრომდე ინარჩუნებდა პოპულარობას,მიწასთანაა გასწორებული.გარდა ამისა,ჩემს ხელთ არსებული ინფორმაციით,ივანიშვილი ამზადებს ძალიან დიდ საერთაშორისო პროვოკაციას საქართველოს წინააღმდეგ“- წერს მიხეილ სააკაშვილი.