მთავარისიახლეებისაზოგადოებაკომისია იმსჯელებს საჩივრებთან დაკავშირებით კანონით დადგენილ ვადებში- ცესკო ცაიშის არჩევნებზე დაწერილ საჩივრებზე
კომისია იმსჯელებს საჩივრებთან დაკავშირებით კანონით დადგენილ ვადებში- ცესკო ცაიშის არჩევნებზე დაწერილ საჩივრებზე
ცესკოს პრეს-სპიკერმა ანა მიქელაძემ ჟურნალისტებთან საუბრისას აღნიშნა, რომ ამომრჩევლები ახალი ტექნოლოგიის გამოყენებით მონაწილეობენ არჩევნებში. საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრების დახმარება და დამატებითი ინსტრუქტაჟი გარკვეულ შემთხვევებში იყო საჭირო და თითოეულ ამომრჩეველს მიეცა შესაძლებლობა დაუბრკოლებლად გამოეხატა საკუთარი ნება.
„ამ დროისთვის ფიქსირდება 3 საჩივარი, რომლებიც ეხება მხოლოდ ერთ პროცესს – კონკრეტულად, საჩივრები წარდგენილია იმის გამო, რომ პარტია ნაციონალური მოძრაობიდან დანიშნულმა საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრებმა ფუნქციების გასანაწილებელ წილისყრაში მონაწილეობაზე უარი განაცხადეს. კომისია იმსჯელებს საჩივრებთან დაკავშირებით კანონით დადგენილ ვადებში“, – განუცხადა ანა მიქელაძემ მედიას.