მთავარისიახლეებიპოლიტიკასოფელ ცაიშში პარტია ,,თავისუფალმა საქართველომ,, მაჟორიტარი კანდიდატი წარადგინა
სოფელ ცაიშში პარტია ,,თავისუფალმა საქართველომ,, მაჟორიტარი კანდიდატი წარადგინა
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ცაიშში პარტია ,,თავისუფალმა საქართველომ,, მაჟორიტარი კანდიდატი წარადგინა. ბაჩუკი ნაროუშვილი ცაიშელებს პარტიისლიდერმა კახა კუკავამ და გოგი წულაიამ წარუდგინეს.კუკავას თქმით, ქართულმა ოცნებამ და ევროპულმა საქართველომ წარადგინეს ისეთი კანდიდატები,რომლებიც არიან პორტირებულები,ნაროუშვილი კი ის კანდიდატია,ვინც ებრძოდა უსამართლობას.,,თავისუფალი საქართველოს" მაჟორიტარი კანდიდატიამბობს,რომ არათანაბარ პირობებში უწევს ბრძოლა,თუმცა მისი არჩევის შემთხვევაში ლობირებას გაუწევს კურორტის აღდგენის საკითხს. ნარუშვილი ამბობს,რუსეთში გავლენიანი ნაცნობები ყავს,რომლებიც კურორტის აღდგენაში დაეხმარებიან.,,თავისუფალი საქართველოს,, ერთ-ერთი ლიდერის  გოგი წულაიას თქმით  საქართველოში  არსებობს  განსხვავებული აზრი და ცაიშელებმა ამ ბრძოლაში თავიანთი სიტყვა უნდათქვან.ცაიშში შუალედური არჩევნები 13 მაისს გაიმართება.