მთავარისიახლეებისაზოგადოება"სახლში მოვალ და გეცეკვებით, მეტი არ გინდათ?"- ინგირის რწმუნებული ადგილობრივ მოსახლეობას მიმართავს
“სახლში მოვალ და გეცეკვებით, მეტი არ გინდათ?”- ინგირის რწმუნებული ადგილობრივ მოსახლეობას მიმართავს
შალვა ქავთარაძე ინგირის გამგებელია, რომელსად ადგილობრივი მოსახლეობა არ იცნობს. ინგირში, სადაც ერთ-ერთი ქუჩის მოსახლეობა კანალიზაციის ცენტრალურ სისტემასთან მიერთების მოთხოვნით აქციას მართავს, სოფლის რწმუნებულიც იმყოფება. ქავთარაძემ გადაღებაზე მისულ ჟურნალისტებს ფოტოების გადაღება დაუწყო და თავიდანვე აგრესიით გამოირჩეოდა როგორც მედიის, ასევე თანასოფლელების მიმართაც, რასაც სიტყვიერი დაპირისპირება მოყვა.ადგილობრივები ამბობენ, რომ რწმუნებულის სახელი და გვარი არ იციან, რადგან არ იცნობენ მას: „მოსახლეობასთან კონტაქტი არა აქვს, მხოლოდ არჩევნების დროს თუ გამოჩნდება, არ ვიცით ვინ არის, არ აინტერესებს საერთოდ სოფლის ამბავი“- აცხადებენ ადგილობრივები. „ არ გიცნობთ არა გეცეკვებით, მეტი რა გინდათ“- ასე მიმართა ადგილობრივებს რწმუნებულმა.