მთავარისიახლეებიპოლიტიკარამ შეაშინა ოლიგარქი? პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ყოფილი პრემიერის ბიძინა ივანიშვილის გადაწყვეტილებას...
რამ შეაშინა ოლიგარქი? პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ყოფილი პრემიერის ბიძინა ივანიშვილის გადაწყვეტილებას ეხმაურება
მეზობელ სომხეთში ოლიგარქიის დამხობით შეშინებული, ბიძინა ივანიშვილი იძულებული ხდება ხეების ჩრდილის კომფორტიდან გამოვიდეს, – ასე ეხმაურება საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ყოფილი პრემიერის ბიძინა ივანიშვილის პოლიტიკაში დაბრუნებას.
“ივანიშვილი ბორგავს, მის წინააღმდეგ საფრანგეთში სისხლის სამართლის საქმის აღძვრით და მეზობელ სომხეთში ოლიგარქიის დამხობით შეშინებული, იძულებული ხდება გამოვიდეს ხეების ჩრდილის კომფორტიდან და პირადი დაცვა ისევ ღია პოლიტიკაში ეძებოს. იმას კი ვერ ხვდება, რომ ის ვეღარ იქნება პოლიტიკის განმკარგავი. საქართველოში ხელისუფლებას წელსვე დაიბრუნებს ქართველი ხალხი, რომელსაც ივანიშვილი უმოწყალოდ ძარცვავს თავისი ბანკების მეშვეობით. ჩვენ წელს დავასრულებთ ერთდროულად ივანიშვილის მმართველობას და ხალხის გაჭირვებას“, – წერს მიხეილ სააკაშვილი სოციალურ ქსელში თავის გვერდზე.
ყოფილი პრემიერ-მინისტრი ბიძინა ივანიშვილი პარტია „ქართულ ოცნება – დემოკრატიულ საქართველოს“ უხელმძღვანელებს, – ამის შესახებ დღევანდელ ბრიფინგზე საქართველოს პრემიერმა და პარტიის ამჟამინდელმა ლიდერმა გიორგი კვირიკაშვილმა განაცხადა.