მთავარისიახლეებიპოლიტიკააშშ ავიწროებს რკალს პოროშენკოს რეჟიმის გარშემო. ,,დასხდნენ ცოტახანი იმ განმარტოებულ საკანში, სადაც...
აშშ ავიწროებს რკალს პოროშენკოს რეჟიმის გარშემო. ,,დასხდნენ ცოტახანი იმ განმარტოებულ საკანში, სადაც ახლა სევერიონ დანგაძე ყავთ გამომწყვდეული” – აცხადებს პრეზიდენტი სააკაშვილი
პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი აშშ ადმინისტრაციასთან დაახლოებულ   თავის წყაროებზე დაყრდნობით აცხადებს, რომ ლუცენკოს ნამდვილად ჩამოერთვა აშშ ვიზა და მოხსნილ იქნა ჰოლანდიის სამეფო ავიახაზების კუთვნილი თვითმფრინავის ბორტიდან ამსტერდამის აეროპორტში.
,, ასე რომ,  ლუცენკომ ისევ იცრუა, როცა განაცხადა, რომ უბრალოდ რაღაც საქმეებზე იმყოფებოდა ჰოლანდიაში  ( ან რა საქმეები შეიძლება ჰქონდეს მას ჰოლანდიაში).  – წერს მიხეილ სააკაშვილი თავის პირად ფეისბუქ გვერდზე. – იგივე წყაროებმა დამიდასტურეს, რომ აშშ – ს საიმიგრაციო სამსახურმა იმავე კვირას ჩამოართვა მწვანე ბარათი პოროშენკოს დამქაშს და მთავარ გადაწყვეტილების მიმღებ პირს  გრანოვსკის, რომლის შვილებს ამერიკული პასპორტები აქვთ.
ჩვენი ამოცანაა უკრაინის ციხეში გამოვკეტოთ ლუცენკო, ავაქოვი და , რაც მთავარია, პოროშენკო. დასხდნენ ცოტახანი იმ განმარტოებულ საკანში, სადაც ლუცენკოს ბრძანებით ახლა სევერიონ დანგაძე ყავთ გამომწყვდეული პაემნისა და გასეირნების უფლების გარეშე. ამ 27 წლის ახალგაზრდისგან განსხვავებით მათ დაიმსახურეს მრავალი წლის პატიმრობა ამ და სხვა საკნებში.
ახლა მე ვეხმარები ჩემს მეგობრებს აშშ -ში აქტიურად მოიძიონ პოროშენკოს მიერ გადამალული მილიარდები. ჩვენ მივაგნებთ ამ ფულს და, როგორც კი ეს ადამიანი დატოვებს პეზიდენტის პოსტს, ამ ფულის პოვნა  დაგვეხმარება გავუქროთ მას უსაფუძვლო იმედი, რომ შეძლებს დაემალოს უკრაინის მართლმსაჯულებას დასავლეთში. მთელი ეს თანხა, რა თქმა უნდა, ბოლო კაპიკამდე დაუბრუნდება უკრაინელ ხალხს. მოუთმენლად ველი, როდის დადგება ეს დღე. '' –  წერს მიხეილ სააკაშვილი.