მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილი უკრაინის უშიშროების სამსახურსა და გენერალურ პროკურატურას დაყაჩაღებაში ადანაშაულებს
მიხეილ სააკაშვილი უკრაინის უშიშროების სამსახურსა და გენერალურ პროკურატურას დაყაჩაღებაში ადანაშაულებს
ZN.ua-ს ინფორმაციით, სააკაშვილის დაცვის მხარემ კიდევ ერთხელ მოითხოვა პოლიტიკოსის პირადი ნივთების დაბრუნება, რომლებიც ადვოკატის თქმით, მის ბინაში ჩატარებული ჩხრეკის შემდეგ გაქრა, კერძოდ, საუბარია დოკუმენტებზე, პორტატულ კომპიუტერზე, რამდენიმე მობილურ ტელეფონსა და სააკაშვილის სავიზიტო ბარათებზე. საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტი დაკარგული ნივთების დაბრუნებას ან მათი ღირებულების კომპენსაციას ითხოვს.რუსლან ჩერნოლუცკის თქმით, ანალოგიური შუამდგომლობით მან 1-ელ მარტსაც მიმართა, თუმცა უკრაინის უშიშროების სამსახურმა და გენერალურმა პროკურატურამ არანაირი რეაგირება არ მოახდინეს.„ეს ნივთები დაყადაღებული არაა, ხოლო 26 იანვრის სასამართლო სხდომაზე პროკურორმა განაცხადა, რომ ეს ნივთები დაიკარგა“, – აღნიშნა ჩერნოლუცკიმ.
მისივე თქმით, სააკაშვილი მიიჩნევს, რომ სამართალდამცველებმა ის დააყაჩაღეს.