გარემოს ეროვნული სააგენტოს ინფორმაციით, 24 მარტს, დღის მეორე ნახევრიდან 26 მარტამდე საქართველოს ტერიტორიაზე წვიმა და ძლიერი ქარია მოსალოდნელი„24 მარტს, დღის მეორე ნახევრიდან 26 მარტამდე საქართველოს ტერიტორიაზე შავი ზღვის ჩრდილო – დასავლეთიდან შედარებით გრილი და ნოტიო ჰაერის მასების გავრცელების გამო, მოსალოდნელია წვიმა, მაღალმთაში ზოგან თოვლი, შესაძლებელია ძლიერი, დროგამოშვებით იქროლებს დასავლეთის მიმართულების ძლიერი ქარი. მოსალოდნელმა ძლიერმა ნალექმა შესაძლებელია 26 მარტის დღის მეორე ნახევრამდე მდინარეებზე წყლის დონის მატება გამოიწიოს.კამპანიას ზუგდიდიც უერთდება და ღონისძიების ფარგლებში ერთი საათის განმავლობაში სკეიტპარკში გამოსახული იქნება 60+ სანთლებით. გამომსვლელები ისაუბრებენ ,,დედამიწის საათსა’’ და მის მნიშვნელობაზე. აგრეთვე წარმოდგენილი იქნება მუსიკალური ნომრები.ღონისძიების მიზანია საზოგადოების გარემოსდაცვითი ცნობიერების ამაღლება და ეკოლოგიური პასუხისმგებლობის გაზრდა.