მთავარისიახლეებიპოლიტიკა40 ათასამდე ამომრჩეველი პარლამენტსა და ადგილობრივ თვითმმართველობებში ქალების კვოტის გაზრდას ითხოვს.
40 ათასამდე ამომრჩეველი პარლამენტსა და ადგილობრივ თვითმმართველობებში ქალების კვოტის გაზრდას ითხოვს.
40 ათასამდე ამომრჩეველი პარლამენტსა და ადგილობრივ თვითმმართველობებში ქალების კვოტის გაზრდას ითხოვს.მათ მიერ წარდგენილი საკანონმდებლო ინიციატივის შესახებ არასამთავრობო ორგანიზაციები დღეს პრესკონფერენციაზე ისაუბრებენ.კანონპროექტი საპარლამენტო და ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებზე, პარტიებსა და ბლოკებს დაავალდებულებს, რომ პარტიული სიებში ყოველი მეორე, განსხვავებული სქესის კანდიდატი წარადგინონ.„118 არასამთავრობო ორგანიზაცია მოუწოდებს პარლამენტს, რომ მიიღოს კანონპროექტი გენდერულ კვოტირებასთან დაკავშირებით. მოეთხოვებათ, როგორც საპარლამენტო, ასევე თვითმმართველობის არჩევნებზე წარადგინონ ყოველი მეორე განსხვავებული სქესის ადამიანი, ხოლო იმ შემთხვევაში თუ რომელიმე გამოაკლდება საკრებულოს ან პარლამენტს იმავე სქესით რომ ჩანაცვლდეს “-  აცხადებს  ”სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოების” აღმასრულებელი დირექტორი მიხეილ ბენიძე.