მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის ბიბლიოთეკის ყოფილი თანამშრომელი ადგილობრივ ხელისუფლებას პოლიტიკურ ზეწოლაში ადანაშაულებს
ზუგდიდის ბიბლიოთეკის ყოფილი თანამშრომელი ადგილობრივ ხელისუფლებას პოლიტიკურ ზეწოლაში ადანაშაულებს
ზუგდიდის ცენტრალური ბიბლიოთეკის ყოფილი თანამშრომელი ზეინაბ მორგოშია ადგილობრივ ხელისუფლებას -საკრებულოს თავმჯდონარეს მამუკა წოწერიასა და ზუგდიდის მერს ლაშა გოგიას პოლიტიკურ ზეწოლაში ადანაშაულებს და აცხადებს ,რომ 2017 წლის დეკემბერში ბიბლიოთეკის ყველა თანამშრომელს დაუმთავრდა ხელშეკრულება და ის ერთადერთი აღმოჩნდა,ვისაც ხელშეკრულება არ გაუგრძელდა. მორგოშიას თქმით, მისი მეუღლე ალიოშა ალანია იყო სოფელ დავითიანის გამგებელი,რომელიც ასევე პოლიტიკერი ნიშნით სამსახურიდან გაათავისიფლეს და მის ადგილას საკრებულოს თავმჯდონარის ნათესავი დანიშნეს. ალიოშა ალანიას საქმეს ამჟამად უზენაესი საამართლო იხილავს. როგორც ზეინაბ მორგოშია აცხადებს, მისი ოჯახი დაცული არ არის, რადგან არსებობს საფრთხე მისიდა მისი ოჯახის  სიცოცლის ხელყოფისა და შესაბამის ორგანოებს აღნიშნული საკითხის დაინტერესებისკენ მოუწოდებს. ზუგდიდის მერიასა და საკრებულოში აღნიშნულ თემასთან დაკავშირებით კომენტარს არ აკეთებენ.