მთავარისიახლეებისამართალიწვრილამან ხულიგნებს აყალ-მაყალი ქუჩაში, როგორც მინიმუმ, 500 ლარი დაუჯდებათ
წვრილამან ხულიგნებს აყალ-მაყალი ქუჩაში, როგორც მინიმუმ, 500 ლარი დაუჯდებათ
ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსში  ცვლილებები  შედის :
საზოგადოებრივ ადგილებში ლანძღვა-გინება, მოქალაქეებზე შეურაცხმყოფელი გადაკიდება და სხვა ამგვარი მოქმედება, რომელიც არღვევს საზოგადოებრივ წესრიგსა და მოქალაქეთა სიმშვიდეს გამოიწვევს დაჯარიმებას 500 ლარიდან 1000 ლარამდე ოდენობით ( აქამდე წვრილმანი ხულიგნობისთვის  ჯარიმის ოდენობა 100 ლარს შეადგენდა), ამასთან,   თუ საქმის გარემოებებისა და დამრღვევის პიროვნების გათვალისწინებით ამ ზომების გამოყენება არასაკმარისად იქნება მიჩნეული – ადმინისტრაციულ პატიმრობას 15 დღემდე ვადით.
, ამ მუხლით გათვალისწინებული სამართალდარღვევის ჩადენისთვის პირს ჩამოეთმევა იარაღის ტარების უფლება 3 წლამდე ვადით.
კანონპროექტი ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსში ცვლილებების შეტანის თაობაზე პარლამენტში უკვე ინიცირებულია მთავრობის მიერ  და მასზე მომხსენებლად შს მინისტრის მოადგილე ნათია მეზვრიშვილი არის დანიშნული.
თბილისში, დამწვარ სავაჭრო ცენტრ “ქალაქის გულში” მოვაჭრე დარო მამულაშვილი “ნეტგაზეთთან” ამბობს, რომ, სავარაუდოდ, მისი პროდუქცია დაიწვა და მაშველები შიგნით ჯერ არ უშვებენ, რომ ნახანძრალი ადგილები ნახონ. მისივე თქმით, ბანკის ვალი დარჩა და დახმარებისთვის მთავრობას მიმართავს