მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ საააკაშვილის მხარდამჭერები ასე უბრალოდ, არავის დაუთმობენ თავიანთ ლიდერს -...
მიხეილ საააკაშვილის მხარდამჭერები ასე უბრალოდ, არავის დაუთმობენ თავიანთ ლიდერს – აცხადებს დავით საყვარელიძე:
დავით საყვარელიძე პოროშენკოს და მის იმედად მყოფ ბევრ სხვას უკრაინაშიც და საქართველოშიც აფრთხილებს: ,,ღონღაძის ისტორიას ვერ გაიმეორებთ!''
ხელისუფლების დაკარგვის შიშითა და მიხეილ სააკაშვილისადმი სიძულვილით ატანილი პოროშენკო მზად არის უკრაინელი ხალხის სისხლი დაღვაროს. გვინდა გავაფრთხილოთ იგი, რომ მიხეილს გადაადგილებისას მუდმივად თან ახლავს ჩვენი,  მართალია,  შეუიარაღებელი, მაგრამ  ომგამოვლილი მხარდამჭერების ჯგუფი,რომელიც ასე უბრალოდ, არავის, თუნდაც პოროშენკოს სპეცრაზმს, არ დაუთმობს თავის ლიდერს. ვურჩევ პეტრო ალექსანდრეს ძეს კარგად დაფიქრდეს, სანამ ღონრაძის ისტორიის განმეორებას შეეცდებოდეს''. – განაცხადა დავით საყვარელიძემ დღეს კიევის სასტუმროსთან, სადაც პრეზიდენტი სააკაშვილი ბინადრობს,  სპეცრაზმ ,,ალფას'' უშედეგო მობილიზაციასთან დაკავშირებით.
ლიდერის შესაძლო დაკავებისთვის წინააღმდეგობის გასაწევად შეყრილი ხალხი აქამდე არ ტოვებს სასტუმროს მიმდებარე ტერიტორიას.  ფეისბუქზე ურაინელების გაკეთებულ ათასობით გამოხმაურებას ლაიტმოტივად გასდევს: ,,პოროშენკო აგონიაშია!'' , ,,ქუდზე კაცი მიხეილ საააკაშვილის მხარდასაჭერად!''