მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდელმა გარემოვაჭრეებმა ქუთაისში, პარლამენტის წინ აქცია გამართეს
ზუგდიდელმა გარემოვაჭრეებმა ქუთაისში, პარლამენტის წინ აქცია გამართეს
ქუთაისში, პარლამენტის წინ ზუგდიდელმა გარემოვაჭრეებმა აქცია გამართეს. აქციის მონაწილეები ხელისუფლებას ალტერნატიული ფართის მიღებამდე ძველ ადგილზე გარევაჭრობის ნებართვას თხოვენ.
საპროტესტო აქციის მონაწილეებს პარლამენტის ფრაქცია მაციონალური მოძრაობის'' წარმომადგეელი რომან გოცირიძე შეხვდა და მათ მოთხოვნებს გაეცნო.
გარემოვაჭრეების განცხადებით, ადგილობრივი ხელისუფლების გადაწყვეტილებამისინი უაღრესადვმძიმე მდგომარეობასი ჩააგდო დამატი ოჯახები ფაქტობრივად ულუკმაპუროდ დატოვა – საქმესისეტი პირი ჩანს, რომ ისინი რამდენიმე თვე ვერ იმუშავებენ, რადგან ახალი ბაზრის მშენებლობა  სადაც  ალტერნატიულ ადგილს პირდებიან,  ჯერ არცკი დაწყებულა.
„მეცხრე დღეა აქციები გვაქვს ზუგდიდში და ყურაღებას არავინ გვაქცევს. ჩვენსა და ადგილობრივ ხელისუფლებას შორის მოლაპარაკება არ შედგა. მოვედით პარლამენტთან და მოვითხოვთ, მოგვაქციონ ყურადღება. შემოგვთავაზეს ალტერნატიული ფართი და პროექტიც გვაჩვენეს, წინააღმდეგი არ ვართ იქ მუშაობის, მაგრამ ჯერ მშენებლობაც არ დაწყებულა და მანამდე სად წავიდეთ, როგორ ვიმუშაოთ? სესხები გვაქვს, სახლები იპოთეკაში. მოვითხოვთ, პარლამენტისგან ყურადღებას და ვიდრე ახალი ფართი მოეწყობა, იქამდე დაგვრთონ ნება ძველ ადგილზე ვიმუშაოთ“, –აცხადებს გარემოვაჭრე მარინა ფარულავა.
აქციის მონაწილეების განცხადებით, რამდენიმე თვე სამუშაოს გარეშე 80 გარემოვაჭრე რჩება.