მთავარისიახლეებისაზოგადოებაგარემოვაჭრეების ნაწილი ქუთაისში, პარლამენტთან გამართავს აქციას
გარემოვაჭრეების ნაწილი ქუთაისში, პარლამენტთან გამართავს აქციას
გარემოვაჭრეების ნაწილი ქუთაისში გაემგზავრა,მათი თქმით,ისინი პარლამენტის  წინ დადგებიან და საპროტესტო აქციას გამართავენ,  ნაწილი კი ადგილზე რჩება და გუბერნიასთან მართავს აქციას.
გარემოვაჭრეები ერთი კვირაა აქვიებს მართავენ. მერიამ მათ რამდენიმე ალტერნატიული ფართი შესთავაზა,  თუმცა გარემოვაჭრეები ცენტრალური ბაზრის შიგნით შესვლაზე უარს ამბობენ იმ მოტივით,რომ მათ აქვთ მცირებიუჯეტიანი საქონელი და ადგილის თანხას ვერ გადაიხდიან,  თუმცა თანახმა არიან მდინარე ჩხოუშის სანაპიროს ტერიტორიაზე გადავიდნენ იმ შემთხვევაში,  თუ იქ იქნება შესაბამისი პირობები.მანამდე კი გარევაჭრობის დაშვებას ითხოვენ,რაზეც არ თანხმდრბა მერია.აქციის მონაწილეები ყველა შეხვედრა ადგილიბრივ ხელისუფლებასთან და მაჟორიტარ მერაბ ქვარაიასთან უშედეგოდ დასრულდა.
სწორედ ამის შემდეგ მიიღეს გარემოვაჭრეებმა პარლამენტში წასვლის გადაწყვეტილება.მათი მოთხოვნა დროებით გარევაჭრობის დაშვებაზე წერილობით პარლამენტს უკვე გადაეგზავნა.