მთავარისიახლეებისაზოგადოებაგარემოვაჭრეები აქციებს ქუთაისში, პარლამენტთან გააგრძელებენ
გარემოვაჭრეები აქციებს ქუთაისში, პარლამენტთან გააგრძელებენ [Video]
ხმაურის, დაპირისპირებისა და ყოველგვარი შეთანხმების გარეშე დასრულდა გარემოვაჭრეების  აქცია. ისინი დღეს დილით  სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორს შეხვდნენ. დახურულ კარს მიღმა შეხვედრა ხმაურის ფონზე მიმდინარეობდა, რომელიც უშედეგოდ დასრულდა. გუბერნატორმა გარემოვაჭრეების მოთხოვნა გარევაჭრობის დაშვებაზე, მანამ, სანამ მერიის მიერ გამოყოფილი სავაჭრო ობიექტი არ მოწესრიგდება, არ დააკმაყოფილა და განაცხადა, რომ კატეგორიულად დაუშვებელია აქციის მონაწილეთა მოთხოვნის დაკმაყოფილება და გარევაჭრობის დაშვება. შეხვედრიდან გამოსულმა უკმაყოფილო მოვაჭრეებმა განაცხადეს, რომ მათი მოთხოვნის დაუკმაყოფილებლობის შემთხვევაში აქციებს გააგრძელებენ. ხმაური იყო მ/ა სასახლესთან, სადაც გარემოვაჭრეები მივიდნენ, ისინი მაჟორიტარი დეპუტატის მერაბ ქვარაიას მიერ დაანონსებულ ღია შეხვედრაზე შესვლას ითხოვდნენ, თუმცა სამართალდამცავებმა მათ ამის საშუალება არ მისცეს.მოგვიანებით გარემოვაჭრეებს მაჟორიტარი დეპუტატი და ქალაქის მერი შეხვდნენ, თუმცა ეს შეხვედრაც აქციის მონაწილეებისთვის უშედეგოდ დასრულდა.გარემოვაჭრეები აქციების შეწყვეტას არ აპირებენ, მათი თქმით, ქუთაისში წავლენ და აქციებს პარლამენტთან გააგრძელებენ