მთავარისიახლეებისაზოგადოებაადგილობრივ ხელისუფლებასთან შუამავლობას გარემოვაჭრეებს მაჟორიტარი დეპუტატი გაუწევს
ადგილობრივ ხელისუფლებასთან შუამავლობას გარემოვაჭრეებს მაჟორიტარი დეპუტატი გაუწევს
გარემოვაჭრეები მეექვსე დღეა აქციებს მართავენ, ისინი დღეს დილიდან გუბერნიის შენობასთან შეიკრიბნენ და სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორთან შეხვედრა ითხოვეს. აქციის მონაწილეები ალტერნატიული ბაზრობის კეთილმოწყობამდე გარევაჭრობის დაშვებას ითხოვენ.რამდენიმესაათიანი ლოდინი უშედეგო აღმოჩნდა. გუბერნატორის პრესსამსახურის ინფორმაციით, ლევან შონია ადგილზე არ იმყოფებოდა და მოვაჭრეებს შეხვედრა მეორე დღისთვის შესთავაზა. აქციის მონაწილეებთან შეხვედრა მოითხოვა მაჟორიტარმა დეპუტატმა მერაბ ქვარაიამ. რამდენიმე გარემოვაჭრე საკრებულოს წევრებთან ერთად შეხვდა  დეპუტატს, რომელიც  შეხვედრის მონაწილეებს ადგილობრივ ხელისუფლებასთან შუამავლობას დაპირდა.გარემოვაჭრეები მეექვსე დღეა გარევაჭრობის დაშვების მოთხოვნით აქციებს მართავენ. მერიის მიერ შეთავაზებული წინადადება მათთვის მიუღებელია, რადგან მათი თქმით, ალტერნატიული ფართის გადასახდელ  თანხას ვერ გადაიხდიან მცირებიუჯეტიანი საქონლის გამო.