მთავარისიახლეებისაზოგადოება,,მიხეილ სააკაშვილს კარგი რეპუტაცია აქვს აშშ- სა და ევროკავშირში''. - აცხადებს...
,,მიხეილ სააკაშვილს კარგი რეპუტაცია აქვს აშშ- სა და ევროკავშირში”. – აცხადებს ამერიკელი პოლიტიკური ექსპერტი
,,მიხეილ სააკაშვილს კარგი რეპუტაცია აქვს  აშშ- სადა ევროკავშირში''. – აცხადებს პოლიტიკური ექსპერტი შეერთებული შტატებიდან ჰარი თაბახი.
,,ის ერთადერთია პოსტსაბჭოთა სიცვრცეში, რომელმაც უკეთესობისკენ შეცვლა ცხოვრება, ციხეებში ჩასვა და ალაგმა  ქურდები, დაამარცხა კორუფცია და  წინააღმდეგობას უწევდა  პუტინს. ამიტომ აფასებენ და პატივს სცემენ მას დასავლეთის ლიდერები'' – განაცხადა ექსპერტმა Uklife – სათვის მიცემულ ინტერვიუში.
პოლიტილოგის თქმით, სააკაშვილს პატივს სცემს პრეზიდენტი ტრამპიც, რომელიც შეხვედრია მას, როცა იგი საქართველოს პრეზიდენტი იყო.
კითხვაზე,  როგორ აფასებენ დასავლეთში და პირადად ის სააკაშვილის მონაწილეობას უკრაინის პოლიტიკურ ცხოვრებაში,  ჰარი თაბახმა განაცხადა, რომ ეს მისი  შესაფასებელი არ არის. მაგრამ ის, რომ სააკაშვილი გამოდის ქუჩებსა და მოედნებზე და აპროტესტებს არსებულ ვითარებას – დემოკრატიის მაჩვენებელია. აი ის კი, რომ მას ამისთვის ქვეყნის მოქალაქის სტატუსი ჩამოართვეს, დემოკრატიის მაჩვენებელი ნამდვილად არ არის. –  თუკი სააკაშვილს უკანონოდ მიანიჭეს მოქალაქეობა, პირველ რიგში უნდა დაისაჯოს არა სააკაშვილი, არამედ  ის სახელმწიფო მოხელეები, რომელთაც ეს დაუშვეს ‘’ – დასძინა მან.
,,შეგახსენებთ, გადაწყვეტილება საქართველოს ექსპრეზიდენტისთვის უკრაინის მოქალაქეობის მინიჭების შესახებ პირადად პეტრო პოროშენკომ მიიღო’’. – ნათქვამია ინტერვიუს რეზიუმეში.