მთავარისიახლეებისაზოგადოებაფონდი „სოკო“, სანდრა ელისაბედ რულოვსისა და ალექსანდრე ქობალიას ინიციატივით სოციალურად...
ფონდი „სოკო“, სანდრა ელისაბედ რულოვსისა და ალექსანდრე ქობალიას ინიციატივით სოციალურად დაუცველ ოჯახებს კვების პროდუქტებს გადასცემს.
საქველმოქმედო ფონდი „სოკო“,  სანდრა ელისაბედ რულოვსისა  და ალექსანდრე ქობალიას ინიციატივით ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში მცხოვრებ სოციალურად დაუცველ ოჯახებს კვების პროდუქტებს გადასცემს. პაკეტში შედის ყველა აუცილებელი პროდუქტი, რასაც თოთოელი ოჯახი ყოველდღიურად მოიხმარს, შაქარი, წიწიბურა, სპაგეტი, შოკოლადი, ბარდა, მაკარონი, კვერცხი, ჩაი, ბრინჯი, მაიონეზი, კაკაო, ზეთი, კარაქი, შვრიის ფანტელი, კიტრის მარინადი, ლიმონათი, ტომატ-პასტა, შედედებული რძე, ფქვილი, ყავა, ორცხობილა, პატარებისტვის სათამაშოები, წიგნები, ფერადი ფანქრები და სხვა. ნობათი სანდრა რულოვსმა თითოეულ მათგანს პირადად გადასცა და ჰოლანდიელ სპონსორებს მადლობა გადახადა თანადგომისთვის.საქველმოქმედო ფონდს ამჯერად ნიდერლანდების ორგანიზაცია SHARITY FUND-იც დაეხმარა. “ცოტა დავაგვიანეთ ამ პროდუქტების გაცემა, ეს უნდა მომხდარიყო ახალ წლამდე, მაგრამ იცით, რომ რთული პერიოდი გვქონდა მიშას გამო უკრაინაში, მაგრამ დღეს აქ ვართ და ვმუშაობსთ. ძალიან მძიმე ცხოვრება აქვს ხალხს, საჭმლის ფული არა აქვთ, წამლებს ვერ ყიდულობენ, შესის პრობლემაც აქვთ. ჩვენი ორგანიზაცია ცდილობს, დაეხმაროს ამ ოჯახებს არა მარტო სამეგრელოში, სხვაგანაც, პენსია არ ყოფნით, ფასები მომატებულია. ფონდი სოკო მეოთხედ ატარებს ამ აქციას და წელიწადში ორჯერ ვახერხებთ ამას, ექოიმებიც ჩამგვყავს და უფასოდ სინჯავენ მოსახლეობას.“- განაცხადა სანდრა რულოვსმა. „პატარები ელოდებოდნენ ამ საჩუქრებს განსაკუთრებით, ღმერთმა გაახაროს შვილო, წაგვადგება ცოტას, ადრეც მივიღეთ საკვები პროდუქტები..გვეიმედება ძალიან“- ამბობს ერთ-ერთი ქალბატონი, ვინც ფონდი სოკოსგან დახმარება უკვე მესამედ მიიღო.