მთავარისიახლეებიპოლიტიკაუკრაინაში მიმდინარე ვიზიტების ფარგლებში ექსპრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის საქართველოში ექსტრადირების საკითხზე საუბარი არ...
უკრაინაში მიმდინარე ვიზიტების ფარგლებში ექსპრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის საქართველოში ექსტრადირების საკითხზე საუბარი არ ყოფილა – აცხადებს ირაკლი კობახიძე
უკრაინაში მიმდინარე ვიზიტის ფარგლებში გამართულ არც ერთ შეხვედრაზე ყოფილი პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის უკრაინიდან საქართველოში ექსტრადირების საკითხზე საუბარი არ ყოფილა – განაცხადა ჟურნალისტებთან საუბარში საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ, ირაკლი კობახიძემ.  უკრაინის პრემიერ-მინისტრთან შეხვედრის შემდეგ და დასძინა, რომ ეს საკითხი არ დადგება  უკრაინის პრეზიდენტთან შეხვედრაზეც
”ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრა შედგა უკრაინის პრემიერ-მინისტრთან. შეხვედრაზე ვისაუბრეთ ორმხრივ თანამშრომლობაზე როგორც პოლიტიკური, ისე ეკონომიკური კუთხით. არც ერთ შეხვედრაზე ჩვენ ამ საკითხთან დაკავშირებით საუბარი არ გვქონია. ჩვენთვის ეს საკითხი პოლიტიკური თვალსაზრისით არ არის აქტუალური. ეს საკითხი უნდა გადაწყდეს სამართლებრივ ჭრილში. აქედან გამომდინარე, არ მგონია, რომ ეს უნდა იყოს ჩვენი შეხვედრების განხილვის საგანი”, – განაცხადა კობახიძემ.