პოეტ ზვიად რატიანის მხარდასაჭერიაქცია გაიმართა ზუგდიდში. ცენტრალურ ხეივანში შეიკრიბნენ სხვადასხვა პროფესიის ადამიანები, სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლები, არასამთავრობო ორგანიზაციები, რომლებმაც დაგმეს ძალადობა სამართალდამცველების მხრიდან. „ ერთად გავაპროტესტოთ ძალადობა, რომლის მორიგი მსხვრეპლი გახდა პოეტი ზვიად რატიანი.სოლიდარობა ზვიად რატიანს!!!“- ამ სახელწოდებით აქცია სოციალურ ქსელში დაანონსდა.ზვიად რატიანის დაკავებასთან დაკავშირებით განცხადებები მწერლებმა და საზოგადოებისთვის ცნობილმა სახეებიმა გუშინ თბილისში გააკეთეს.ზვიად რატიანი პოლიციელებმა 2 დღის წინ, გვიან ღამით დააკავეს, პოლიცია მას სამართალდამცავებისთვის წინააღმდეგობის გაწევასა და ხულიგნობას ედავება. პოეტმა წინასწარი დაკავების იზოლატორში 10 საათზე მეტი გაატარა. ხელწერილით გათავისუფლების შემდეგ კი მან თქვა, რომ ის რამდენიმე პოლიციელმა სცემა და, გარდა ამისა, ძალადობა ხელკეტებით 4 საათზე მეტ ხანს გრძელდებოდა.