მთავარისიახლეებიპოლიტიკაპარლამენტმა მთავრობის განახლებული შემადგენლობა დაამტკიცა
პარლამენტმა მთავრობის განახლებული შემადგენლობა დაამტკიცა
განახლებული მთავრობა 13 სამინისტროთი და ერთი სახელმწიფო მინისტრის აპარატით იქნება წარმოდგენილი.
მინისტრთა კაბინეტი შემდეგი შემადგენლობით დაკომპლექტდა: გიორგი კვირიკაშვილი – პრემიერ-მინისტრი; მიხეილ ჩხენკელი – განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი; ლევან დავითაშვილი – გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი; დიმიტრი ქუმსიშვილი – ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი; ლევან იზორია -თავდაცვის მინისტრი; თეა წულუკიანი – იუსტიციის მინისტრი; მიხეილ გიორგაძე -კულტურისა და სპორტის მინისტრი; სოზარ სუბარი – ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვითა მინისტრი; ზურაბ ალავიძე – რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი; მიხეილ ჯანელიძე – საგარეო საქმეთა მინისტრი; კახა კახიშვილი – სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრი; მამუკა ბახტაძე – ფინანსთა მინისტრი; გიორგი გახარია – შინაგან საქმეთა მინისტრი; დავით სერგეენკო – შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი; ქეთევან ციხელაშვილი – სახელმწიფო მინისტრი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში.