მთავარისიახლეებისაზოგადოებაადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარის არჩევნების მეორე ტური 23 დეკემბერს ჩატარდება
ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარის არჩევნების მეორე ტური 23 დეკემბერს ჩატარდება
ადვოკატთა ასოციაცია თავმჯდომარის არჩევნების მეორე ტურს 23 დეკემბერს ჩაატარებს. შესაბამისი ინფორმაცია უკვე დაეგზავნათ ასოციაციის წევრებს. 23 დეკემბერს 12 საათზე სპორტის სასახლეში ხმის მიცემის პროცედურა თავიდან გაიმართება. პირველი ტურის შემდეგ ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარის არჩევნების შედეგების ბათილად ცნობას მოითხოვდნენ თავმჯდომარეობის კანდიდატები დავით ლანჩავა და ლევან ჯანაშია.პირველი ტურის შემდეგ კანდიდატებს შორის ხმები ასე გადანაწილდა. ებრალიძე დავითი – 31 ხმა; გაგნიძე გრიგოლი – 3 ხმა; ოსეფაშვილი ვასილ -3 ხმა; ჯაოშვილი ვაჟა -2 ხმა; ბესელია იასონ -10 ხმა; ჭკადუა ირმა -53 ხმა; ლანჩავა დავითი -160 ხმა; ჩხაიძე ელგუჯა -3 ხმა; ჯანაშია ლევანი – 632 ხმა; მარგიანი ონისე -2 ხმა; კობაიძე ალექსი- 1 ხმა; ასათიანი დავითი -1128 ხმა.  ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარეობისთვის 12 კანდიდატი იბრძოდა. რეგისტრაციის მიხედვით არჩევნებში მონაწილეობა 2324 ადვოკატმა მიიღო. პირველი ტური 9 დეკემბერს ჩატარდა.