მთავარისიახლეებისაზოგადოება"კარგი იქნებოდა, წინასწარი კონსულტაცია გამართულიყო და წევრობაზე შეთანხმება ორმხრივად მომხდარიყო"- არჩილ თოდუა
“კარგი იქნებოდა, წინასწარი კონსულტაცია გამართულიყო და წევრობაზე შეთანხმება ორმხრივად მომხდარიყო”- არჩილ თოდუა
მერის მრჩეველთა საბჭოს შემადგონლობას ტოვებს „ საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველოს“  ზუგდიდის რეგიონალური წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი არჩილ  თოდუა, რომელიც ამბობს, რომ საქრთველოში არ იმყოფება და არ იცოდა ამის შესახებ.თოდუაც იმ წევრთა შორის იყო, ვინც  მიმდინარე წლის მაისში მუნიციპალიტეტების გაერთიანების გამო სათათბირო პროტესტის ნიშნად დატოვა.„მისასალმებელია, რომ მერმა ჩათვალა საჭიროდ ჩვენი წევრობა სამოქალაქო მრჩეველთა საბჭოში, თუმცა ცხადია, კარგი იქნებოდა, წინასწარი კონსულტაცია გამართულიყო და წევრობაზე შეთანხმება ორმხრივად მომხდარიყო. ცხადია, ორგანიზაცია მზად არის გარკვეულწილად ითანამშრომლოს საბჭოსთან, მიაწოდოს რეკომენდაციები და საჭიროების შემთხვევაში, სპეციალური კვლევებიც ჩაატაროს იმისთვის, რომ საბჭომ ეფექტიანი და მოსახლეობის კეთილდღეობაზე გათვლილი წინადადებები შესთავაზოს მერს“- განაცხადა არჩილ თოდუამ