მთავარისიახლეებიპოლიტიკამზად ვარ, ავიღო პასუხისმგებლობა უკრაინის ნორმალურ ხელისუფლებაზე- სააკაშვილი
მზად ვარ, ავიღო პასუხისმგებლობა უკრაინის ნორმალურ ხელისუფლებაზე- სააკაშვილი
მზად ვარ, ავიღო პასუხისმგებლობა უკრაინის ნორმალურ ხელისუფლებაზე, – ამის შესახებ საქართველოს ყოფილმა პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა უკრაინული არხის ეთერში განაცხადა.„არასდროს მივიღებ მონაწილეობას უკრაინის საპრეზიდენტო არჩევნებში, ვინაიდან უკრაინის პრეზიდენტი უნდა იყოს პირი, ვინც აქ არის დაბადებული და გაზრდილი. მე 13 წელიწადზე მეტი გავატარე უკრაინაში, მაგრამ უფრო დიდი სტაჟის მქონე ადამიანი უნდა იყოს პრეზიდენტი. მთავრობაში კი შეიძლება სხვაგვარად იყოს“,– აღნიშნა სააკაშვილმა.11 დეკემბერს კიევის პეჩერსკის რაიონულმა სასამართლომ მიხეილ სააკაშვილი დეპუტატების თავდებობით გაათავისუფლა.მიხეილ სააკაშვილის წინააღმდეგ უკრიანის გენერალურ პროკურატურას სამი მუხლის საფუძველზე აქვს საქმე აღძრული – კერძოდ, მე-15 მუხლი(დანაშაულის მცდელობა), 28-ე მეორე მუხლი (დანაშაულის ჩადენა პირთა ჯგუფის მიერ წინასწარი განზრახვით) და 256-ე მუხლი (დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრთა ხელშეწყობა და მათი დანაშაულებრივი საქმიანობის დამალვა).ამასთან, უკრაინის გენერალურმა პროკურატურამ „ახალი ძალების მოძრაობის“ ლიდერი მიხეილ სააკაშვილი 18 დეკემბერს დაკითხვაზე დაიბარა.