მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,, მიხეილ სააკაშვილი და ხელისუფლება მალე ადგილებს გაცვლიან'' - სახალხო დეპუტატი...
,, მიხეილ სააკაშვილი და ხელისუფლება მალე ადგილებს გაცვლიან” – სახალხო დეპუტატი დობკინი
სახალხო დეპუტატი მიხეილ დობკინი დარწმუნებულია, რომ 8 დეკემბერს დაკავებული საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი დღეს დატოვებს საპატიმროს.
მისი თქმით, თუ სააკაშვილს შინაპატიმრობას მიუსჯიან (თუკი, რა თქმა უნდა მისი მხარდამჭერები ხელში ატაცებულს არ გამოიყვანენ მას  გარეთ სასამართლოს დამთავრებამდე), სამრთალდამცველები შეძლებენ შეზღუდონ მისი გადაადგილება ქვეყანაში, მაგრამ ვერ აღუკვეთენ ჟურნალისტებთან შეხვედრის შესაძლებლობას.
სახალხო დეპუტატი აღნიშნავს აგრეთვე, რომ სამართალდამცველებს  მიხეილ სააკაშვილისთვის  შინაპატიმრობის მისჯის შემთხვევაში მოუწევთ უზრუნველყონ მისი  სრული უსაფრთხოება.
ეს ნიშნავს, რომ იგი სავსებით უსაფრთხოდ შეძლებს უხელმძღვანელოს საპროტესტო აქციებს,  შეუფერხებლად მისცეს მრავალრიცხოვანი ინტერვიუები  მედიას და იურთიერთოს უცხოელ პოლიტიკოსებთან, ხოლო ქვეყნის უშიშროების სამსახურს და  გენერალურ პროლურატურას მოუწევს გამუდმებით იმართლოს თავი, თუ რატომ არა აქვს რეალური მტკიცებულებები მის წინააღმდეგ.
სრულიად გაუგებარია, რის მიღწევას ცდილობდა ამ დაკავებით ხელისუფლება , სამაგიეროდ ზედმიწევნით გასაგებია, რომ მალე ისინი ადგილებს გაცვლიან – აღნიშნა დეპუტატმა დობკინმა.