მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის მერია ნათხოვარ ილუმინაციებს ახალი წლის შემდეგ თბილისს დაუბრუნებს
ზუგდიდის მერია ნათხოვარ ილუმინაციებს ახალი წლის შემდეგ თბილისს დაუბრუნებს
ზუგდიდში  საახალწლო ილუმინაციების მონტაჟი 25 დეკემბრისთვის დასრულდება,გასულ წელს ადგილობრივი ბიუჯეტიდან საახალწლო სანათების შესაძენად 53 ათას ლარზე მეტი გამოიყო, თუმცა წელს ტენდერი არ გამოცხადებულა.როგორც მერიაში განმარტავენ, ეს ბიუჯეტის დაზოგვის მიზნით მოხდა, თბილისის მერიაში თხოვნის წერილის გაგზავნის საფუძველზე. „თბილისის მერიამ გვათხოვა განათებები და უნდა დავუბრუნოთ, როგორც კი მორჩება ახალი წლის სადღესასწაულო დღეები, ისევ უკან უნდა დავუბრუნოთ“- აცხადებენ ზუგდიდის მერიაში.“ზუგდიდს აც ქონდა ძცელი განათებები, ისიც ადგილზეა და იმასაც ვიყენებთ, მანდ ზოგიერთი გაფუჭდა, რაც არის აგერაა ყველაფერი. ეს კი თბილისმა ათხოვა ჩვენს მერიას და მე მერიამ გადმომცა“- განუცხადა „ოდიშინიუსს“ ზუგდიდის მერიის კეთილმოწყობის სამსახურის უფროსმა მამუკა ციმინტიამ, მისივე განმარტებით ქალაქში მხოლოდ ერთ ადგილას- სკეიტპარკში იქნება ნაძვის ხე და მოირთვება ცენტრალური ბულვარი და მიმდებარე ტერიტორია.