მთავარისიახლეებიპოლიტიკაკარვების ქალაქს უკვე შეეშვნენ, მალე მიხეილ სააკაშვილის იზოლირებაზეც აიღებენ ხელს
კარვების ქალაქს უკვე შეეშვნენ, მალე მიხეილ სააკაშვილის იზოლირებაზეც აიღებენ ხელს
უკრაინის შს სამინისტროში განაცხადეს, რომ პარლამენტის შენობასთან გაშლილი კარვების ქალაქის აღებას არ აპირებენ. ამის შესახებ გამოცემა "უკრაინსკაია პრავდა" უკრაინის შს სამინისტროზე დაყრდნობით იუწყება. თუმცა კი მიხეილ საკაშვილის დაკავების შემდეგ იქ დიდძალი პოლიციელი და სასწრაფო დახმარების მანქანები ყავდათ მობილიზებული.
თუ პოროშენკო იმ იმედზე იყო, რომ საერთაშორისო საზოგადოების  რეაქცისთვის შაბათ – კვირა  ვერ არის ხელსაყრელი, უკრაინულ მედიში უკვე გამოჩნდა პირველი ცნობები, რომ ის ამაზე პასუხს ხვალვე მიიღებს, მანამდე კი ოპოზიცია უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურის შენობასთან  დგას და  მიხეილ სააკაშვილის დაუყოვნელივ გათავისუფლებას მოითხოვს.
მიხეილ სააკაშვილი დღეს საღამოს, კიევში, ერთ-ერთ ქუჩაზე საცხოვრებელ ბინაში დააკავეს. ის ამჟამად წინასწარი დაკავების იზოლატორშია გადაყვანილი. მიხეილ სააკაშვილს 72 საათის განმავლობაში აღკვეთის ღონისძიებას შეუფარდებენ. ეს ღონისძიება მაღალი  ალბათობით შინაპატიმრობა იქნება.