მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"უკრაინაში მიდის ოპოზიციის გაერთიანების პროცესებიც და ეს პროცესები არის შეუქცევადი"- სააკაშვილი
“უკრაინაში მიდის ოპოზიციის გაერთიანების პროცესებიც და ეს პროცესები არის შეუქცევადი”- სააკაშვილი
„იქ იდგა სრულიად ოპოზიციური სპექტრი, ეს ნიშნავს, რომ უკრაინაში მიდის ოპოზიციის გაერთიანების პროცესებიც და ეს პროცესები არის შეუქცევადი,“ – განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა,“ – ეს განცხადება პარტია „ახალი ძალების მოძრაობის“ ლიდერმა, მიხეილ სააკაშვილმა ოპოზიცურ ლიდერებთან კავშირების კიდევ უფრო გაძლიერებასთან დაკავშირებით გააკეთა.„იქ დეპუტატები იყვნენ სრულიად სხვადასხვა ფრაქციების, ძალიან მაგრამ იქცეოდნენ, ძალიან მაგრამ ეჭირათ თავი და ამ ხალხზე, ყველაზე აღძრეს სისხლის სამართლის საქმე. მე ამ ხალხის ვარ უკიდურესად მადლობელი, ჩვენ ყველაფერი გამოგვივა მათთან ერთად,“ – განაცხადა სააკაშვილმა.ოდესის ყოფილი გუბერნატორის თქმით, იულია ტიმოშენკომ მისი მხარდაჭერა რადაში დააფიქსირა.„იულიამ იცის, რომ თუ ტოტალიტარული რეჟიმი დამყარდა უკრაინაში, მასაც არანაირი პერსპექტივა არ აქვს,“ – განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა.