მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მაღალმთიან სოფლებში გადაუღებლად თოვს
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მაღალმთიან სოფლებში გადაუღებლად თოვს
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მაღალმთიან სოფლებში გადაუღებლად თოვს. თოვა დილით დაახლოებით 08:00 საათზე დაიწყო. საქართველოში ამინდი მკვეთრად გაუარესდა, რასაც  სინოპტიკოსები რამდენიმე დღის წინ პროგნოზირებდნენ. დღეს,  23 ნოემბერს, გამთენიისას    +5° ,დილით-  + 3°C დღისით – +8.6 , საღამოსთვის –   4°C . და თოვლჭყაპია ნავარაუდევი.24 ნოემბერს ღამით – +3°C , დღის განმავლობაში ტემპერატურა ვარდნას განაგრძობს და საღამოსთვის 2 გრადუსამდე, ღამით კი 1 გრადუსამდე დაეცემა. დღისით თოვლჭყაპს ვარაუდობენ,  ღამით თოვას. 25 ნოემბრის დილას მოსალოდნელია  -1°C, დღისით მცირედით, + 2 გრადუსამდე მოიმატებს, ხოლო ღამით კვლავ -1 გრადუსამდე დაეცემა.26 ნოემბერს დილით -4 გრადუსი გვექნება, საღამოსთვის კი  +6°C – მდე დათბება.27 ნოემბერს 28 ნოემბრის დილამდე ტემპერატურა 0 გრადუსსა და  +1 გრადუსს შორის იმერყევებს, შემდგომ დღეებში, 1 დეკემბრამდე ღამ-ღამობით 0-1 გრადუსი, დღისით 6-10 გრადუსია მოსალოდნელი.  25 -30 ნოემბერს ერთმანეთს შეენაცვლება მშრალი, უნალექო, მზიანი დღეები და ცვალებადი მოღრუბლული საღამოები.
1 დეკემბერს, თბილი, მზიანი ამინდია მოსალოდნელი.