მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილი - უკრაინიდან საქართველოს მოქალაქეების დეპორტაცია საქართველოსა და უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურების...
მიხეილ სააკაშვილი – უკრაინიდან საქართველოს მოქალაქეების დეპორტაცია საქართველოსა და უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურების ერთობლივი ოპერაციაა
საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის განცხადებით, უკრაინიდან საქართველოს მოქალაქეების დეპორტაცია საქართველოსა და უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურების ერთობლივი ოპერაციაა.როგორც სააკაშვილმა ”რუსთავი2”-თან საუბარში განაცხადა, დეპორტირებულთა გვარები კიევს საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმა გადასცა. ”თვითმფრინავიდან აეროპორტში ისეთი ხალხი ჩამოსვეს, რომელზეც უკრაინულ მხარეს ვერ ეცოდინებოდა, რომ ისინი არიან ჩემთან კონტაქტში, არიან ჩემი ძველი ნაცნობები, მეგობრები. ეს იცის მხოლოდ საქართველოს სპეცსამსახურებმა. ზაფხულში საქართველოში პოროშენკო ჩავიდა და მოელაპარაკა ივანიშვილს ჩემს წინააღმდეგ მოქმედებებზე. მოელაპარაკა იმიტომ, რომ ჩემი ეშიანიათ. ეშინეთ, რადგან მათთვის ვარ რეალური საფრთხე, რომ მე და ჩემი გუნდი არ მოვიდეთ უკრაინის ხელისუფლებაში”, – განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა.