მთავარისიახლეებისაზოგადოება„საოცარი საქართველო- სამეგრელო ზემო-სვანეთი“- რომან თოლორდავას წიგნის პრეზენტაცია Mego-Bar-ში
„საოცარი საქართველო- სამეგრელო ზემო-სვანეთი“- რომან თოლორდავას წიგნის პრეზენტაცია Mego-Bar-ში
"საოცარი საქართველო. სამეგრელო ზემო-სვანეთი“. – ასე ქვია ცნობილი ფოტოხელოვანის რომან თოლორდავას ფოტოალბომს, რომელიც საუკეთესო საჩუქარია ყველასთვის, ვისაც, როგორც თავად ავტორი ამბობს,  ,,  საქართველო და მისი შემოქმედება უყვარს.''წიგნის პრეზენტაცია
კაფე  მეგო-ბარში გაიმართა.რომან თოლორდავა პროფესიით ჟურნალისტია, ასევე გამოცდილი სპელეოლოგი.ალბომში შესულია ფოტოხელოვანის ოთხი წლის ნამუშევარი,  ბევრ მათგანს საზოგადოება იცნობს პუბლიკაციებიდან სხვადასხვა ჟურნალ-გაზეთებში და ინტერნეტმედიაში, ნაწილი კი პირველად ქვეყნდება. წიგნში აღბეჭდილია ახალი თვალით დანახული სამეგრელო., ის კუთხე-კუნჭული,  რომელიც, ზოგიერთი ადგილობრივის გარდა, თითქმის არავის უნახავს..თითოეული თავისი სილამაზით, განუმეორებლობითა და სრულყოფილებით აოცებს მნახველს და კიდევ ერთხელ ამტკიცებს, რომ ბუნება უბადლო შემოქმედია.ავტორი სამეგრელო-ზემო სვანეთის ტურისტულ პოტენციალზე ყვება და ამ მხრივ არსებულ პრობლემებზეც საუბრობს, მისი თქმით, წიგნი, რომელშიც ნაჩვენებია წელიწადის 4-ივე დრო,  ერთგვარი გზამკვლევი გახდება როგორც მკითხველთა ფართო წრისთვის, ისე შესაბამისი პროფილის სპეციალისტებისა და ტურისტებისათვის.