მთავარისიახლეებისაზოგადოებაწყალმომარაგებისთვის ათიათასობით დახარჯული ლარი და უწყლოდ დარჩენილი კორცხელის მოსახლეობა
წყალმომარაგებისთვის ათიათასობით დახარჯული ლარი და უწყლოდ დარჩენილი კორცხელის მოსახლეობა
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის კორცხელის ადმინისტრაციულ ერთეულში წყალმომარაგების ქსელის რეაბილიტაცია გასულ წელს დაიწყო. ქსელის რეაბილიტაციის შედეგად  კორცხელის 883 მოსახლე  ცენტრალური სისტემით უწყვეტ რეჟიმში  უნდა მომარაგებულიყო, თუმცა ამ დრომდე  მოსახლეობა ისევ უწყლობის პრობლემას ებრძვის.ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში აცხადებენ, რომ პრობლემა ჭაბურღილში წყლის არასაკმარისმა დონემ გამოიწვია. მამუკა წოწერიას თქმით,  რომ  მიუხედავად იმისა, რომ სათანადო გეოლოგიური დასკვნა არსებობდა,  პროექტით გათვალისწინებულ ჭაბურღილში არაღმოჩნდა საკმარისი წყლისდებეტი.ასე გამოეხმაურა წოწერია სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის დასკვის იმ ნაწილს, რომლის მიხედვითაც, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ კორცხელში მუნიციპალიტეტმა მიმწოდებელს შუალედური ფორმა N2-ების საფუძველზე სრულად აუნაზღაურა შესრულებული შიდა დაქსელვის სამუშაოების ღირებულება, ჯამში197.0 ათასი ლარი.პროექტი, რომლის საერთო  ღირებულება 263 890 ლარს შეადგენს, ფაქტიურად შეუსრულებელია, კორცხელის მოსახლეობა კი წლებია სასმელი წყლის მოგვარებას ითხოვს.