მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაკრებულოს თავმჯდომარის არჩევას მხარი არ დაუჭირეს "ნაციონალური მოძრაობისა" და "ევროპული საქართველოს" დეპუტატებმა
საკრებულოს თავმჯდომარის არჩევას მხარი არ დაუჭირეს “ნაციონალური მოძრაობისა” და “ევროპული საქართველოს” დეპუტატებმა
საკრებულოს თავმჯდომარის კანდიდატურას მხარი არ დაუჭირეს "ნაციონალური მოძრაობისა" და "ევროპული საქართველოს" წევრმა დეპუტატებმა.საკრებულოში "ქართული ოცნება" უმრავლესობით არის წარმოდგენილი. მას ორგანოში 33 მაჟორიტარი დეპუტატი და პარტიული სიის 9 წევრი ჰყავს. რაც შეეხება ოპოზიციურ პარტიებს, არჩეულ საკრებულოში ენმ ერთი მაჟორიტარი და პროპორციული სიის ოთხი, ხოლო "ევროპულ საქართველო" 2 წევრით არის წარმოდგენილი.  სამი დეპუტატი სხდომაზე არ გამოცხადდა. ესენი არიან – აბასთუმნის მაჟორიტარი დეპუტატი ედიტა კოდუა, ასევე ენმ-ის წევრი გელა თოლორაია და დიდინეძის მაჟორიტარი გოგი კუკავა.თოლორაიამ პარტიის ადგილობრივი ოფისის ინფორმაციით უარი თქვა დეპუტატის მანდატზე, ანა წითლიძის თქმით, თოლორაიას მორალური უფლება არა აქვს იყოს "ნაციონალური მოძრაობიდან" საკრებულოს წევრი,  თუმცა რას გააკეთებს ის მომავალ სხდომაზე, წითლიძისთვის უცნობია. და დიდინეძის მაჟორიტარი გოგი კუკავა.