მთავარისიახლეებიეკონომიკაყველანი მშენებლობაზე, ხელისუფლებაში ან საფინანსო ორგანიზაციებში! თუ არადა, ითვალეთ გროშები, ...
ყველანი მშენებლობაზე, ხელისუფლებაში ან საფინანსო ორგანიზაციებში! თუ არადა, ითვალეთ გროშები, როცა 25-30 წლის შემდეგ პენსიაზე გახვალთ
არასამთავრობო ორგანიზაცია "საზოგადოება და ბანკებმა" "მომავლის პენსიის" მთვლელი შეადგინეს, რომლის დახმარებით და რამდენიმე აუცილებელი გარემოების გათვალისწინებით, შესაძლებელია დავიანგარიშოთ, რამდენი იქნება პენსია დაგროვებით საპენსიო სისტემაში ჩართვის შემთხვევაში.
– ინფორმაციას ამის შესახებ ბიზნესპრესნიუსი აქვეყნებს.
ორგანიზაციამ საშუალო ხელფასის ოფიციალურ სტატისტიკურ მონაცემებზე დაყრდნობით, გამოიანგარიშაა სხვადასხვა სფეროში დასაქმებულთა პენსია, რომელსაც ისინი წლების შემდეგ მიიღებენ.
,,რადგან კანონპროექტის თანახმად, საპენსიო სისტემაში ჩართვის ვალდებულება 40 წლამდე ასაკის ადამიანებს ეხებათ, ჩვენ "მომავლის პენსიონერების" საშუალო ასაკი 35 წლით განვსაზღვრეთ. ამ შემთხვევაში დაგროვების დრო ქალებისთვის – 25 წელიწადი, ხოლო მამაკაცებისთვის 30 წელიწადი გამოდის.'' ნათქვამია  არასამთავრობო ორგანიზაციის დასკვნაში