მთავარისიახლეებიპოლიტიკაპარლამენტის საბიუჯეტო ოფისის საქმიანობაზე მონიტორინგს უზრუნველსაყოფად ბორდი შეიქმნება - კობახიძე
პარლამენტის საბიუჯეტო ოფისის საქმიანობაზე მონიტორინგს უზრუნველსაყოფად ბორდი შეიქმნება – კობახიძე
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის თქმით, უახლოეს მომავალში ბორდი შეიქმნება, რომელიც პარლამენტის საბიუჯეტო ოფისის საქმიანობაზე მონიტორინგს უზრუნველყოფს. აღნიშნული განცხადებით,  ირაკლი კობახიძე საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტის თავმჯდომარის, ირაკლი კოვზანაძის მიერ საბიუჯეტო ოფისის საქმიანობის შესახებ გაკეთებულ  შეფასებას გამოეხმაურა.„ეს არის პარლამენტის საქმე. საბიუჯეტო ოფისი არის პარლამენტის ერთ-ერთი სტრუქტურული ქვედანაყოფი. კანონმდებლობის თანახმად, უახლოეს მომავალში შეიქმნება ბორდი,  რომელიც საბიუჯეტო ოფისის საქმიანობაზე მონიტორინგს უზრუნველყოფს.  ყველაფერი უზრუნველყოფილი იქნება იმისთვის, რომ საბიუჯეტო ოფისმა სათანადოდ უზრუნველყოს თავისი ფუნქციების შესრულება",- განუცხადა პარლამენტის თავმჯდომარემ ჟურნალისტებს