მთავარისიახლეებისაზოგადოებახმაური და სიტყვიერი დაპირისპირება იუსტიციის უმაღლეს საბჭოში
ხმაური და სიტყვიერი დაპირისპირება იუსტიციის უმაღლეს საბჭოში
იუსტიციის უმაღლეს საბჭოში ხმაური იყო და სიტყვიერი დაპირისპირება მოხდა. შეხვედრის მონაწილეები საბჭოს თავმჯდომარეს დაუპირისპირდნენ. საბჭოს მოსამართლე წევრები, ნინო გვენეტაძეს განმარტებას სთხოვდნენ მოსამართლეთა უვადოდ გამწესების იმ ოქმზე, რომელზეც თავმჯდომარის ხელმოწერა ამ დრომდე არ არის."ერთპიროვნულ გადაწყვეტილებას იღებთ და საკუთარ უფლებამოსილებას არ ასრულებთ,"- უთხრა იუსტიციის საბჭოს მოსამართლე წევრმა ლევან თევზაძემ ნინო გვენეტაძეს.უზენაესი სასამართლოს და საბჭოს თავმჯდომარემ განაცხადა, რომ ამ თემაზე მას შემდეგ უპასუხებდა, როდესაც რეგლამენტით გათვალისწინებულ 6 საკითხს განიხილავდა.გვენეტაძის ეს განცხადება საბჭოს უმრავლესობისთვის მიუღებელი აღმოჩნდა და ის ერთპიროვნული გადაწყვეტილებების მიღებაში, ასევე უფლებამოსილების არაჯეროვნად შესრულებაში დაადანაშაულეს.ნინო გვენეტაძემ მოსამართლე წევრებს ულტიმატუმის რეჟიმიდან გამოსვლისკენ მოუწოდა და მათ კითხვებს არ უპასუხა.კიდევ ერთი ხმაურიამი განცხადება არამოსამართლე წევრმა ნაზი ჯანეზაშვილმაც გააკეთა და საბჭოს წევრები ზეწოლაში დაადანაშაულა.