მთავარისიახლეებიუკრაინაუკრაინაში ოკუპანტებთან ბრძოლაში კიდევ ერთი ქართველი დაეცა გმირის სიკვდილით
უკრაინაში ოკუპანტებთან ბრძოლაში კიდევ ერთი ქართველი დაეცა გმირის სიკვდილით
,,კიდევ ერთი ქართველი დაეცა გმირის სიკვდილით რუს ოკუპანტებთან ბრძოლაში უკრაინის აღმოსავლეთით. ,,გიურზას''კოდური  სახელით ცნობილი   გიორგი სარალიძე, რომელიც კონტრაქტით მსახურობდა უკრაინის   არმიაში და სადაზვერვო ჯგუფს ხელძღვანელობდა. იგი დონეცკის აეროპორტთან მოწყობილ ჩასაფრებაში  მოყვა და სასიკვდილოდ დაიჭრა.
გიორგი სარალიძე აფხაზეთსა და სამაჩაბლოში  იბრძოდა, შემდეგ, უკრაინაში წავიდა მოხალისედ და საბრძოლო მოქმედებების დაწყებისთანავე ჩაერთო ოკუპანტებთან წინააღმდეგობის მოძრაობაში. მე კრემლამდე მივალ ისე როგორ ქანტარია მივიდა რაიხსტაგამდე'' – მისი ეს სიტყვები უკრაინაში მოარულ ფრაზად იქცა.
ქართველი გმირის დაღუპვას ღრმა მწუხარებით ეხმაურება საქართველოს პრეზიდენტი და უკრაინის ოპოზიციური მოძრაობის ლიდერი მიხეილ სააკაშვილი.
,,მე მას პირადად ვიცნობდი, არაერთხელ ყოფილა სტუმრად  ჩემთან, სახლში, სულ ახლახან მარინკაში შევხვდით ერთმანეთს. ძალიან ღირსეული ადამიანი იყო!'' – წერს მიხეილ სააკაშვილი თვის პირად ფეისბუქგვერდზე.