მთავარისიახლეებიპოლიტიკაირმა ინაშვილის ,,გაბრაზებული დეიდა'' მოსკოვს გაემგზავრა
ირმა ინაშვილის ,,გაბრაზებული დეიდა” მოსკოვს გაემგზავრა
ნინო ბურჯანაძის მორიგი ვიზიტი მოსკოვში – "დემოკრატიული მოძრაობა ერთიანი საქართველოს“ ლიდერი მოსკოვში გაემგზავრა.
ნინო ბურჯანაძის თქმით,  იქ მას ძირითადად არაფორმალური შეხვედრები ექნება. ,,ეს არ არის ოფიციალური ვიზიტი და მჯერად მოსკოვში აქტიურ ურთიერთობას მედიასთან გვეგმავ. ვთვლი, რომ ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ ჩვენი პოზიციები ყველა საკითხთან დაკავშირებით დაფიქსირდეს ასეთი დიდი აუდიტორიის წინაშე.. არ მაქვს განსაკუთრებული შეხვედრები დაგეგმილი იმიტომ, რომ გამომდინარე არჩევნების ვითარებიდან და საჩივრებიდან და ა.შ. მე არ ვიყავი ბოლომდე დარწმუნებული როდის წავიდოდი,“-განაცხადა ნინო ბურჯანაძემ
რატომ  არ გადადო მაშინ ნინო ბურჯანაძემ ეს  მოუმზადებელი გამგზავრება, ძნელი ასახსნელი არ არის. როგორც ჩანს იგი მოსკოველთა თვალში ,,პატრიოტთა ალიანსის'' გააქტიურებას გადაფარვას ცდილობს.
ჯიბრი ირმა ინაშვილსა და მას შორის კარგა ხანია გრძელდება.
შეგახსენებთ, ნინო ბურჯანაძე გაანაწყენა ,,პატრიოტთა ალიანსის'' ამბიციამ რუსეთთან ურთიერთობაში დაიკავონ  მისი ადგილი და ამ მოძრაობის ლიდერის  ირმა ინაშვილის განცხადებამ, რომ ნინო ბურჯანაძე როგორც პოლიტიკოსი დისკვალიფიცირებულია და  გაბრაზებული დეიდას სტილში აკეთებს განცხადებებს.
"არავითარ შემთხვევაში არ დაგეთანხმებით იმაში, რომ "პატრიოტთა ალიანსი" ჩვენს ადგილს იკავებს. დიდი ბოდიში, მაგრამ "დემოკრატიული მოძრაობისა" და ნინო ბურჯანაძის ადგილს ნამდვილად ვერ დაიკავებს "პატრიოტთა ალიანსი" და მისი ლიდერები ადამიანური პატივისცემის მიუხედავად.'' ასეთი იყოს ნინო ბურჯანაძის საპასუხო განცხადება.
დღევანდელი გამგზავრებაც  სხვა არაფერია.