გუშინ  ძლიერი წვიმების შედეგად მდინარე კოდორი ადიდდა და  გულრიფშის სოფლები დატბორა
განსაკუთრებით მძიმე ვითარებაა სოფელ განახლებაში, სადაც  წყლის დონემ ცალკეულ ადგილებში ნახევარ მეტრს გადააჭარბა. დაიტბორა სასოფლო – სამეურნეო სავარგულები,  წყალი მოსახლეობას სახლებში შეუვარდა, წყლის დონის უეცარმა მატებამ რამდენიმე ოჯახს სახლის დროულად დატოვებაში შეუშალა ხელი, რის გამოც მათ გადასარჩენად  სპეცტექნიკის გამოყენება გახდა აუცილებელი.
დე ფაქტო საგანგებო სიტუაციების სამმართველოს პრესსამსახურის ცნობით, ადგილზე  მთელი დღისა და ღამის განმავლობასი  მუშაობდნებ მაშველები, სტიქიის ზონა მოინახულეს დე -ფაქტო პრემიერმინისტრმა დასაგანგებო სიტუაციების სამსახურის ხელმძღვანელმა. ამ დროისატვის წყლის დონე კლებულობს და დინების ქვედა ნაწილის მიმდებარე ტერიტორიაზე  განავალ საავტომობილო დასარკინიგზო მაფგისტრალებს წყალდიდობა აღარ ემუქრება. თუმცა მასველები ისევ ადგილზე ჩებიან , რადაგ საშიშროება, რომელიც  მოსახლეობას ემუქრება, საბოლოოდ გადავლილი არ არის