მთავარისიახლეებისამხედრო თემა"ავღანეთში რომ ყოფილიყო, ხმას არ ამოვიღებდი. აგერ, უბრალო ადგილზე მიკლავდნენ შვილს და...
“ავღანეთში რომ ყოფილიყო, ხმას არ ამოვიღებდი. აგერ, უბრალო ადგილზე მიკლავდნენ შვილს და რა მოხდა, ეს ვერ გავიგე” – აცხადებს სიმონეთის სასროლეთზე დაშავებული ჯარისკაცის დედა
სიმონეთის სამხედრო პოლიგონზე სამხედრო მოსამსახურე დაიჭრა  – აქ მიმდინარე სწავლების დროს სამხედრო მოსამსახურე 33 წლის ვალერი ჭანტურიძე დაშავდა. მას   მარცხენა ხელის ხელი დაუზიანდა და  მტევანი დაუზიანდა და გადაუდებელი ოპერაცია დასჭირდა. დაშავებულს ქუთაისის  რეფერალურ ჰოსპიტალში   კიდურის ამპუტაცია ცაუტარეს.   ექიმის ინფორმაციით, ჯარისკაცის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია.
თავდაცვის სამინისტროს ცნობით, "ინცინდენტი მოხდა  სასწავლო სროლების მიმდინარეობისას, როცა  სამხედრო მოსამსახურე მსხილკალიბრიანი ტყვიამფრქვევიდან ახორციელებდა სამიზნე სროლებს , , იგი უეცარი გასროლის შედეგად დაშავდა''.
სამხედრო პოლიციის დეპარტამენმა ამ  ფაქტთან დაკავშირებით იმავე დღეს დაიწყო გამოძიება 124-ე მუხლით,  საქმეზე ობიექტური ჭეშმარიტებისა და მომხდარის დეტალების გარკვევის მიზნით მიმდინარე გამოძიების ფარგლებშიც დანიშნულია სხვადასხვა სახის ექსპერტიზები.
არსანიშნავია, რომ ეს მისი სწავლებაში მონაწილეობის პირველი ფაქტი არ ყოფილა. ვ.ჭანტურიძე  2-ჯერ არის ნამყოფი ავღანეთის და ერაყის  სამშვიდობო მისიაში  და 11 წელია შეიარაღებულ ძალებში მსახურობს, ამასთან სასწავლო სროლების წინ კიდევ ერთხელ გაიარა ინსტრუქტაჟი'' – ნათქვამია უწყების განცხადებაში. "
სწორედ ეს აღუძრავს დასავებულის ოჯახს ეჭვებს, რომ უწყება უმალავს, რა მოხდა სინამდვილეში  ჯარში და რა ვითარებაში დაშავდა ახალგაზრდა.
დაშავებულის დედა თინათინ ჭანტურიძე  აცხადებს: