მინდელის სახელობის შახტში ერთი ადამიანი დაიღუპა. უბედური შემთხვევა ტყიბულში გუშინ საღამოს მოხდა. კომპანია ”საქნახშირის" ინფორმაციით ერთ-ერთ ყველაზე საშიშ უბანზე ქვანახშირი ჩამოიშალა და მეშახტე მოიყოლა. კომპანიის ინფორმაციით, დავით ფორჩხიძე მეექვსე უბანზე მიწისქვეშა სამუშაოებს ასრულებდა რა დროსაც ნახშირი ჩამოიშალა."ტყიბულის მინდელის სახელობის შახტაში, 270-ე ჰორიზონტზე, მიწისქვეშა სამუშოების წარმოების დროს ( გამკვეთისა და შტრეკის შეუღლების გამაგრებითი სამუშობის შესრულებისას ), რაც ნახშირის მოპოვებით სამუშაოების უძღვის წინ ჩამოიშალა სამთო მასა. გარდაცვლილია მე-6 უბნის გამყვანი დავით ფორჩხიძე. გარდაცვლილი ამ წუთებში გადაყვანილია ქუთაისის პროზექტურაში. კომპანია მწუხარებას გამოთქვამს მოხდართან დაკავშრებით, ჩვენ ვუთანაგრძნობთ ოჯახს, მეგობრებსა და ჩვენი კომპანიის თითოეულ წევრს,"-აცხადებენ კომპანიაში.მომხდარზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 240-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც სამშენებლო ან სხვა სამუშაოს წარმოებისას უსაფრთხოების წესის დარღვევას გულისხმობს.
ტყიბულის მაღაროში ქვანახშირი ჩამოიშალა და მეშახტე მოიყოლა.