მთავარისიახლეებიპოლიტიკაარჩევნების დაწყებიდან 20 წუთით ადრე ყველა საარჩევნო უბანი მზადყოფნაშია- მირანდა მესხი
არჩევნების დაწყებიდან 20 წუთით ადრე ყველა საარჩევნო უბანი მზადყოფნაშია- მირანდა მესხი
21 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებისთვის ზუგდიდის 107-ვე უბანი მზადყოფნაშია. 67-ე საოლქო საარჩევნო კომისისს თავმჯდომარის მირანდა მესხის იფორმაციით, ზუგდიდში, სულ დარეგისტრირებულია 7 მერობის კანდიდატი, რომელთაგან ერთს მოხსნილი აქვს კანდიდატურა, შესაბამისად ამომრჩეველს არჩევანის გაკეთება 6 კანდიდას შორის მოუწევს.ზუგდიდის საოლქო კომისიის თავმჯდომარის განცხადებით საარჩევნო უბნები აღჭურვილია ყველა საჭირო ინვენტარით, თითოეული უბნის წევრს გავლილი აქვთ ტრენინგი და მზად არიან არჩევნების ჩასატარებლად.ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებს ზუგდიდში ადგილობრივი და საერთაშორისო ორგანიზაციებიც დააკვირდებიან. ჯამში დარეგისტრირებულია რვა საარჩევნო სუბიექტი და მაჟორიტარობის 125 კანდიდატი. თავდაპირველად მათი რიცხვი 129-ით იყო განსაზღვრული, თუმცა ენმ-ის ოთხმა წევრმა უარი თქვა არჩევნებში მონაწილეობაზე.სულ ზუგდიდში 120 ათას შვიდი ამომრჩეველია.