მთავარისიახლეებიპოლიტიკაუკრაინის სასამართლომ პოლიციას დაავალა სისხლის სამართლის საქმე აღძრას მიხეილ სააკაშვილისთვის მოქალეობის მინიჭებისა...
უკრაინის სასამართლომ პოლიციას დაავალა სისხლის სამართლის საქმე აღძრას მიხეილ სააკაშვილისთვის მოქალეობის მინიჭებისა და გაუქმების ფაქტზე
უკრაინის სასამართლომ პოლიციას დაავალა პრეზიდენტ პეტრო პოროშენკოს მიერ მიხეილ სააკაშვილისთვის უკრაინის მოქალაქეობის უკანონო მინიჭებისა და ჩამორთმევის ფაქტზე სისხლის სამართლის საქმე აღძრას.
,,გუშინ პეჩერსკის სასამართლომ ჩემი საჩივარი გაითვალისწინა და დაავალა ეროვნულ პოლიციას ჩაატაროს გამოძიება სააკაშვილისთვის უკრაინის მოქალაქეობის უკანონო მინიჭების და ჩამორთმევის ფაქტზე“, – წერსუკრაინელმა ადვოკატი, უკრაინის გენერალური პროკურორის ყოფილი პირველი მოადგილე რენატ კუზმინმაიFacebook-ის საკუთარ გვერდზე. – зოროშენკოს ორივე გადაწყვეტილება, მიხეილ სააკაშვილისთვის მოქალაქეობის მინიჭებისა და ჩამორთმევის შესახებ „ძალიან საეჭვო ვითარებაში იყო მიღებული, ხოლო რომელი მათგანი შეიცავს დანაშაულის ნიშნებს, ახლა შსს-მ უნდა გაარკვიოს“ .