მიხეილ სააკაშვილის ,,ანტიკორუფციული ვეჩე – 2017”. ფოტორეპორტაჟი კიევიდან
დღეს კიევში მიხეილ სააკაშვილის მიერ ორგანიზებული ანტიკორუფციული სახალხო ყრილობა ,,ვეჩე 17.10.17"იკრიბება
კიევისკენ წუხელ საღამოდან მიემართება ათასობით მოქალაქე უკრაინის სხვადასხვა ქალაქებოდან, სადაც საქართველოს ექსპრეზიდენტი და უკრანის ოპოზიციური მოძრაობის უპირობო ლიდერი მიხეილ სააკაშვილი  უკრაინის საზღვრის მხარდამჭერთა მოთხოვნისამებრ  გადალახვის დღიდან ხვდებოდა პოროშენკოს მმართველობით უკმაყოფილო, უკრაინის უკეთესი მომავლისაკენ მსწრაფ  ხალხს და საქალაქო ვეჩეების შემდეგ კიევში დღეს დაანონსებულ სახალხო ყრილობაში მონაწილეობისკენ მოუწოდებდა მათ.
ისინი შეერწყმებიან კიეველებს, რომელნიც მთავარ ძალას წარმოადგენენ დღევანდელ ვეჩეზე და ადრიანი დილიოდან უპირისპირდებიან ბარიერებს, პოლიციელთა ცოცხალ კორდონებს. რომელნიც გაზას უღობავენ მათ კიევის ცენტრალური ქუჩებისა და მოედნებისკენ.
მიხეილ სააკაშვილთაის მხარეს გამოდიან პოლიტიკური პარტიები და  საზოგადოებრივი მოძრაობები .. სვობოდა'' ,,ასამოპომიჩი, ,,ეროვნული კორპუსი'' დასხვა. მიტინგზე ელოდებიან სახალხო ეპუტატებს იური დერევიანკოს, სერგეი ლეშჩენკოს, მუსტაფა ნაიემს, ვლადიმერ პაააარასიუკს. აქციაში ერთვება ,,ავტომაიდანიც''.
უკრაინული მედია გეგმავს აქციის პირდაპირ ტრანსლაციას.
პოროშენკოს ხელისუფლება შეშფოთებულია. დილიდანვე   მიღებულია უპრეცედენტო ზომები ხალხის შესაკავებლად.ამას მოწმობს ,,ვესტის'' ფოტორეპორტაჟი კიევის ცენტრიდან